10 osób, które nie koniecznie musisz zaprosić na swoje wesele. UPDATE!

6 marca 2014


Niektórzy wychodzą z założenia, że na weselu powinny być wszyscy, których znamy, by wspólnie z nami cieszyli się naszym szczęściem. Nie do końca jest to dobry pomysł, więc chciałabym Wam pokazać listę osób, które niekoniecznie powinny być na liście gości weselnych.


Twojego eks
Bez względu na to czy jesteście na rewelacyjnych stosunkach czy zerwaliście wieki temu. Wasze wesele nie jest miejscem dla Twojego eks. 

Jego eks
Naprawdę chcesz patrzeć na twarz byłej Twojego narzeczonego, kiedy będziecie celebrować Wasz dzień? Nie sądzimy...

♥ Znajomy, który się spije w ciągu pierwszej godziny
Może być zabawny na domówce, ale taka osoba może zepsuć całe wesele swoich zachowaniem.

♥ Frenemy- przyjaciółka, która tak naprawdę dobrze nam nie życzy 
Trzymaj przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. OK, ale nie na weselu. Taka osoba nie powinna być obecna z najważniejszym dla Was dniu.

♥ Dalsza rodzina
Rozumiemy, że kuzynka cioci Twojej mamy jest nadal Twoją rodziną, ale czy taka osoba jest warta 200zł/za talerz? Raczej nie. 

♥ Lekarz/ Terapeuta
Rozumiemy, że bardzo Ci pomógł, ale lepiej, by nie dzielił się ze wszystkimi gości Twoją historią zdrowia...

♥ Sąsiad
Pod warunkiem, że nie utrzymujemy bardzo dobrych stosunków i regularnie się nie spotykacie, to Wasi sąsiedzi nie muszą być na Waszym weselu.

♥ Znajomi
Czasami pojawiają się gdzieś, raz na pół roku wyjdziecie na wspólną kawę, ale po za tym Wasze stosunki nie są zbyt bliskie. Takie osoby nie muszą być obecne na Waszym weselu. 

♥ Osoby, które chcą zobaczyć polskie wesele
Nie jest to żadna bliska rodzina mieszkająca za granicą? Jedynie kuzynka cioci mamy? Niech sobie poszuka innego kozła ofiarnego albo pożyczcie jej film z wesela :) 

 Tata Twojego dziecka
Zdarzają się różne sytuacje w życiu. Więc trzeba brać każdą opcję pod uwagę. Jeśli poza dzieckiem nie łączy Was nic więcej, nie powinien on być z Tobą w najważniejszym dla Ciebie dniu.

UPDATE

♥ Autorka bloga Blogowy Świat  dodała ważną rzecz. Nie powinniśmy zapraszać osób, które nam po prostu źle życzą i zgadzam się z tym w 100%. 


11 komentarzy:

 1. Przyznam, że pod wpływem tego postu jeszcze raz przeanalizowałam listę gości i powstało trochę oszczędności :)
  Ważne żeby pamiętać, że deklaracja zaproszenia na przyszłe wesele złożona 5 lat wcześniej niekoniecznie musi być wiążąca, zwłaszcza gdy kontakt urwał się 4 lata temu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo;) Lista gości to bardzo skomplikowany temat, który często powoduje niejedną kłótnię, bo cena za przysłowiowy talerzyk jest dość duża i z każdą osobą budżet niesamowicie rośnie.
   Dokładnie! Bez konkretnego zaproszenia nikt nie powinien liczyć na to, że zostanie zaproszony, bo każdy wie, że są jeszcze inne wydatki.

   Usuń
 2. ślub mam już niebawem eks nigdy w życiu nie zaprosiłabym ooo niee! to byłby największy błąd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie!! Nie ma nic gorszego spotkać eks przypadkiem na mieście a tu jeszcze na własnym weselu - NIE NIE NIE!! :)

   Usuń
 3. Ja dodałbym jeszcze osoby które źle nam życzą, a wiadomo takie znajdą się nawet w najbliższym kręgu rodzinnym ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. co do ostatniej uwagi - jestem bardzo za, ale to oznaczałoby dla mnie ślub bez mamy i babci :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej skąd ja to znam:) W moim przypadku byłoby to wesele z hmmm świadkową, rodzicami moimi i narzeczonego i to tyle, bo reszta no hmmm.... :):)

   Usuń
 5. a ja bym dodała jeszcze, że pomimo iż my byliśmy u kogoś gośćmi wcale nie oznacza, że i my powinniśmy zapraszać tą parę jeśli utrzymujemy sporadyczny kontakt, albo nasze stosunki się pozmieniały...

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥