Jak negocjować w sprawach ślubnych i weselnych? Skuteczne porady dla każdej Młodej Pary.

3 marca 2014Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak skutecznie negocjować w sprawach ślubnych i weselnych. Więc jeśli Wasz budżet jest nie za wielki to ten post jest idealny dla Was. 1. Najpierw należy zrozumieć co to znaczy negocjowaćNegocjować nie oznacza kupowanie po niższych cenach niż oferuje rynek, bo jest to nierealne jak również nieprofesjonalne. Należy pytać o nadchodzące zniżki lub pakiety nowożeńców. Można się pochwalić, że przyszło się z polecenia lub dowiedzieć się ile koleżanka płaciła za wesele w tej sali i spróbować wytargować podobną lub jednakową cenę. 

2. Dowiedz się o standardach jakie panują
Dowiedz się nie tylko o najniższych cenach za usługę lub przedmiot, ale również o najwyższych cenach. Kiedy dowiesz się więcej o cenach, będziesz wiedziała co możesz otrzymać lub oczekiwać za swój budżet. 

3. Wyznacz swój budżet


Wyznacz swoją granicę zanim wybierzecie się na spotkania. Znając budżet nie będziecie stwarzać sobie nadziei na rzeczy, na które Was nie stać. 


4. Omijaj słowo: "ślub"


Kiedy będziecie się pytać o ceny nie wspominajcie nic o ślubie, kiedy usłyszycie ceny będziecie mogli negocjować cenę. 

5. Mądrze wybierajcie datę ślubuWybierajcie datę ślubu z głową. Miesiące poza sezonem (wrzesień, październik, grudzień itd.) też są pięknymi miesiącami ślubnymi i dają większą szansę do negocjacji. Tak samo jak inne dni tygodnia poza sobotą. Biorąc ślub w niestandardowym terminie naprawdę macie co negocjować. 

6. Negocjuj płacąc od razu za całość


Jeśli macie taką możliwość to postarajcie się zapłacić w całości za usługi przed przyjęciem. Możecie wtedy negocjować ceny. Dobrym sposobem na negocjacje jest wyjęcie pieniędzy i ustalanie ceny. Sprzedawca widząc pieniądze szybko godzi się na propozycje. Więc płacenie gotówką zamiast przelewem jest również dobrym posunięciem. 

7. Pytaj o resztkiAle nie mówimy tutaj o jedzeniu. Niektóre pary zostawiają swoje dekoracje lub zapominają je odebrać. Popytaj właściciela sali czy jest możliwość odkupienia lub wypożyczenia dekoracji. A może uda Wam się zdobyć dekoracje za darmo, bo właściciel nie ma gdzie trzymać dekoracji. 

8. Łącz ze sobą usługi


Zamawiajcie wszystkie potrawy, ciasta w jednym miejscu. W takim przypadku macie duże możliwości targowania się, ponieważ Wasze zamówienie jest duże. 

9. Wymiana usług


Niektóre firmy, szczególnie te, które są nowe na rynku chętnie zareklamują się na weselach. W zamian za to zaoferują Wam swoje usługi. Zaproszenia z logo, kwiaty z wizytówką lub ciasto z etykietkami. Pomysłów jest wiele i ofert zapewne też.

10. Rozmawiaj tylko z szefostwemTargować można się jedynie z szefostwem, więc kiedy przechodzisz do konkretów to od razu pytaj o szefa lub menadżera firmy. 2 komentarze:

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥