Rzeczy, które powinna wiedzieć każda mama Panny Młodej.

28 marca 2014


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kilka cenny rad dla mam od Pani Młodej. Koniecznie podzielcie się postem ze swoją mamą.♥ To jest chwila Twojej córki, nie Twoja.
To nie oznacza, że nie możesz wyglądać świetnie, jednak pamiętaj, że gwiazdą dnia jest Twoja córka. "Klasycznie i elegancko" - tak powinni Cię wszyscy opisywać w dniu ślubu Twojej córki. Nawet jeśli nie podobają Ci się detale w sukience córki zostaw je dla siebie. Pamiętaj: komplementy i uśmiech!♥ Zapomnij o bieli i kremie!
To nie taktowne mieć na sobie stylizacje w kolorze sukni ślubnej. Bez względu czy suknia będzie w kolorze kości słoniowej czy bieli - każdy z kolorów jest kolorem tabu!
♥ To Młodzi o wszystkim decydują
Niektóre mamy próbują w delikatny sposób kontrolować dzień śluby. Mamy kochane musicie wiedzieć, że to jest obowiązek Pary Młodej i dopóki nikt Was nie poprosi o pomoc trzymamy się z daleka i pamiętamy: UŚMIECH !
♥ Poznaj przyszłych teściów Twojej córki
To nowa rodzina Twojej córki w tym dniu i na zawsze. Mama Pana Młodego też chciałaby wiedzieć co nieco na temat wesela. Może Twoja córka powinna zorganizować babski lunch, na których omówicie detale dotyczące ślubu, tym bardziej jeśli budżet dzielony jest na pół. ♥ Wspieraj bez względu na wzgląd
Nawet jeśli Twoja córka zamieni się w ślubnego potwora Ty musisz ją wspierać na dobre i na złe. Nie obiecujemy, że będzie prosto, ale próbuj ile się da dla Twojej córki. 


♥ Zaoferuj pomoc, ale tylko taką, którą naprawdę jesteś w stanie dać.
Jeśli pracujesz na dwie zmiany, to Twoja córka zrozumie, że nie masz czasu, by pomóc jej wybrać kwiaty. Jeśli natomiast posiadasz dar dekorowania to zaoferuj udekorowanie sali. 


♥ Bądź otwarta na listę gości.
Wiemy, że tradycja mówi, że jeśli rodzice płacą za wesele to oni są odpowiedzialni za listę gości. Niestety drogie Mamy ta tradycja już dawno przepadła. W tym wieku to Młodzi są w 100% odpowiedzialni za listę gości. Mogą Was jedynie spytać or rady, ale ostateczne zdanie pozostaje przy nich. 
♥ Zaoferuj swoją suknię ślubną, ale nie zmuszaj do niczego
Niektóre rodziny posiadają tradycję przekazywania sukni ślubnej swoim pociechom. Jeśli Twoja córka grzecznie odmówi to Ty absolutnie się nie obrażaj. Widocznie Twoja córka ma inne marzenie jeśli chodzi o suknię ślubną.♥ Porozmawiaj o outficie z mamą Pana Młodego
To może być trudne, ale lepiej umówić się co do stroju aniżeli później doznać wielkiego szoku, kiedy "mamy" będą w podobnych sukienkach. 


8 komentarzy:

 1. Myślę że te rady są bardzo cenne :) zgadam się z nimi w 100%

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre rady, ja niestety ze względów finansowych muszę zrezygnować z takiego ślubu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami takie skromne śluby są piękniejsze niż te wystawne:)

   Usuń
 3. A ja się nie mogę zgodzić, co do ostatniej kwestii. Świat się naprawdę nie zawali, jeśli mamy będą w podobnych sukienkach :). A to z kolei jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę różnorodność na rynku ubraniowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zawali, ale każda mam chce być wyjątkowa w tym dniu, a kiedy "ta druga" ma coś podobnego na sobie to po prostu może wyjść niezręcznie.
   Ja byłam kiedyś na studniówce z ówczesnym chłopakiem i dziewczyna większych proporcji ode mnie miała taką samą sukienkę jak ja! Ta sama, w tym samym kolorze - coś strasznego! :) Dlatego nie życzę nikomu w takich dniach być podobnie lub tak samo ubranym. Kolory to normalka. Byłam ostatnio na 3 weselach u koleżanek gdzie każda była ubrana pod modę, na pierwszym i drugim (miesiąc przerwy) wszystkie (łącznie ze mną) były w łosiowych, na trzecim wszystkie były w mięcie, ale ja już nie i się wyróżniałam :)

   Usuń
 4. :) dobrze napisane, u nas już pierwsze koty za płoty , dodałam do obserwowanych;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥