Kilka sposobów na to, aby spersonalizować swój ślub i wesele. Bądźcie oryginalni i wyróżniajcie się osobistym i niepowtarzalnym ślubem.

11 maja 2014Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kilka pomysłów na to, aby Wasz ślub był bardziej spersonalizowany. 
Przy okazji zdjęcie na górze jest po prostu cudne!


Wybierz kwiatki, które coś znaczą
Kwiatki naprawdę kojarzą się z miłymi wspomnieniami. Jedna Pani Młoda może wybrać ozdobne kwiatki, które kwitną od lat w ogródku jej babci lub kwiaty, które lubiła w dzieciństwie. Warto też poczytać jakie poszczególne kwiaty mają znaczenie, tak jak najpopularniejsza czerwona różna - namiętna miłość. 

Motyw przewodni połączony z Waszym hobby
Jeśli macie wspólną pasję lub jedno z Was jest z czymś bardzo związane to warto wykorzystać to na ślubie. Jeśli nie chcecie całego wesela w piłkach nożnych to może drobna ozdoba przy garniturze lub zabawne ozdoby na butelkę.
Wesele w domu rodziców lub Waszym przyszłym
Jeśli planujecie skromny, intymny ślub to zadbajcie również o atmosferę na weselu. Warto pomyśleć o weselu w ogródku u rodziców, nie będzie tak sztywno, a wesele może się okazać o niebo piękniejsze.
Pamiątkowe zdjęcia ślubne rodziców obecne na Waszym ślubie
Możecie przygotować kolaż, gdzie umieścicie zdjęcia ślubne Waszych rodziców. 

Niech Wasi bliscy odegrają ważną rolę na Waszym ślubie
W kościele mogą przeczytać czytanie lub zaśpiewać. To tata może prowadzić Cię do ołtarza, a siostrzenica sypać kwiatki. Im więcej osób obecnych podczas ceremonii tym piękniej. 

Wybierzcie czytania bliskie Waszemu sercu
Może jest jakiś wiersz, który bardzo lubicie. Lub piosenkę, którą można puścić lub przeczytać. Takich elementów nie powinno braknąć na weselu.
Stwórzcie osobiste koktajle
Spotkajcie się z barmanem i stwórzcie osobisty koktajl, którego możecie nazwać swoimi imionami. Taki koktajl możecie zaserwować na przykład po deserze lub zamiast szampana do toastu.
Niech każdy stolik opowie inną historię
Możecie umieścić na nich swoje zdjęcia z dzieciństwa lub historię Waszej miłości. Wasi goście na pewno będą chętnie oglądać takie pamiątki.
Osobiste prezenty dla gości
Niech będą to osobiste prezenty, na przykład z Waszym wspólnym zdjęciem. Mogą to też być rzeczy, które wykonaliście własnoręcznie. 

4 komentarze:

  1. Mnie będzie do ołtarza prowadził tatuś :) ceremonię odprawi znajomy ksiądz a w Kościele śpiewać będzie moja przyjaciółka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdjęcia są chyba najbardziej oczywistym pomysłem. Razem z moim PM jesteśmy zafiksowani na punkcie podroży i dużo rzeczy będzie właśnie takich.. nazwożonych i z wyjątkowym znaczeniem ;)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥