Denerwujące ślubne dylematy, które mogą zjeść Twoje ostatnie nerwy.

9 lipca 2014Dzisiaj chciałabym Wam pokazać ślubne dylematy, które mogą doprowadzić Was do szału. Goście nie potwierdzili przybycia 
Niektórzy goście nie potwierdzili przybycia mimo tego, że dołączyliście specjalną kartkę ze znaczkiem pocztowym i podaliście numery kontaktowe? Poproś świadków lub rodziców, by podzwonili i spytali czy goście się pojawią. Jeśli natrafia się tacy, którzy nie potwierdzili swojego przyjścia, a mimo wszystko się pojawią znajdź dla nich miejsce przy stole. Uśmiechnij się i podziękuje, że przyszli w końcu to nie miejsce na nauczanie kogoś jak powinno się postępować... :)


Twój narzeczony nie angażuje się w sprawy ślubne


Nie przejmujcie się tym dziewczyny! To, że się nie interesuje nie oznacza, że nie obchodzisz go Ty czy Wasz ślub. Pozwól mu się angażować w takim stopniu jakim chce, nawet jeśli to oznacza, że stopień zaangażowania ogranicza się do przyjścia w garniturze o odpowiedniej porze do odpowiedniego miejsca. ;)
A tak szczerze? Uwierzcie mi, że im mniej się będzie wtrącał tym lepiej!! :)


Marudząca świadkowa


Nie zrobi panieńskiego w SPA, bo uważa, że zaproszenie striptizera jest "fajne". Chce założyć białą sukienkę, bo chce się do Ciebie przypasować. Upiera się, że jej partner musi być świadkiem i macie jechać do ślubu jego autem. Nie zadzwoni do gości, bo się wstydzi, pyta czy na weselu włączysz telewizor, bo gra ulubiona drużyna jej partnera...

Pogadaj z nią, wytłumacz, że to Twój dzień i to Ty powinnaś o wszystkim decydować. Jeśli nadal się będzie upierać przeproś ja i powiedz, że lepiej będzie jak będzie zwykłym gościem, bo świadkowa powinna pomagać Pani Młodej, a nie utrudniać.


Musisz skrócić liczbę gości, ale nie chcesz nikogo obrazić


Jeśli musicie skrócić listę gości, to ważne abyście zrobili to po równo. Jeśli nie zapraszacie pracowników jego firmy, nie zapraszacie również pracowników Twojej firmy. Wypiszcie wszystkich gości, których chcieliście zaprosić, przy każdej osobie postawcie cyfrę:
1 - dla najbliższej rodziny oraz świadków
2 - dla dalszej rodziny: kuzynostwo, ciocie itd
3 - dla bliskich przyjaciół
4 - dla pracowników itd.

Spoglądajcie najpierw na najwyższe liczby i zastanówcie się czy daną osobę chcecie zaprosić czy czujecie, że musicie zaprosić. 

Goście robiący zdjęcia i chodzący po całym kościeleWszyscy z telefonami w górze robią zdjęcia i nagrywają filmy. Nie ma nic gorszego jak piękne, profesjonalne zdjęcie gości, na którym widać gości trzymających tablety i telefony. Przekażcie gościom, że na sali lub w kościele jest fotograf, który robi zdjęcia i chętnie się z nimi podzielicie, ale prosicie by wszelkiego rodzaju urządzenia były schowane, gdyż niszczy to klimat.

Nie chcecie dzieci na weseluNikt się Wam nie dziwi, płacicie tyle samo ile za osobę dorosłą, a oni zjedzą połowę mniej i wypiją połowę mniej. Jeśli opcja stolik dla dzieci odpada całkowicie to upewnijcie się, że zaproszenie dokładnie mówi ile dzieci będzie zaproszone. 

"Zapraszamy Kasię i Tomka Kowalskich"

"Pragniemy poinformować, że przygotowaliśmy dla Was 2 miejsca na naszym weselu"


Dobrym pomysłem jest również poproszenie mamy, aby zadzwoniła do gości (rodziny) i upewniła ich, że impreza jest tylko dla dorosłych, bo budżet mały, sala mała itd.


Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku: https://www.facebook.com/planowanieslubu4 komentarze:

 1. Goście z aparatami mogą przeszkadzać :D I zgadzam się co do tego, że niewtrącający się narzeczony to skarb. Mój jedynie jest zapraszany na konsultacje i końcowe decyzje (tak chciał on, mnie tak mega wygodnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze;) Kłócić się z nim dlaczego mają być piwonie, a nie róże - lepiej nie:):)

   Usuń
 2. Nic mnie tak nie wkurza na ślubach jak goście wybiegający ze swoim sprzętem fotograficznym (jaki by on nie był) w momencie przysięgi! Nie dość,że kiepsko to wygląda to co najgorsze-bardzo utrudniają pracę fotografowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Myślę, że dlatego powinniśmy poprosić naszych gości w delikatny sposób o to, aby nie biegali z aparatami:)

   Usuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥