100 postów ♥♥ Dziękuje! ♥♥ Sposoby na najlepsze wesele, które każdy zapamięta.

9 kwietnia 2014Mam dla Was małą niespodziankę i nie wiedziałam czy podzielić się z Wami przy 100 poście czy przy roczku bloga. W końcu stwierdziłam, że do roczku zostało już nie dużo, więc niespodziankę otrzymacie właśnie wtedy!:) Mogę Wam dziś zdradzić, że niespodzianka to pierwsze rozdanie na tym blogu~! Koniecznie zajrzyjcie w maju:) A teraz przechodzę do postu.

Podstawą dobrej zabawy weselnej jest muzyka. Wy znacie swoich gości najlepiej, więc to Wy powinniście stworzyć listę piosenek, która powinna być grana na weselu, aby na pewno każdy się dobrze bawił.
Jedni mówią, że moda na fotobudkę minęła inni uważają, że bez niej nie wyobrażają sobie wesela. Bez względu czy będą to zabawne czy standardowe zdjęcia. Dajcie swoim gościom możliwość pozowania do zdjęć. Po kilku kieliszkach każdy wkręci się w modela.

Każdy chce, aby jego goście dobrze bawili się na weselu! Panie często zapominają po co się idzie na wesele zakładając wysokie szpilki. Dla tych pań, które zapomniały buty na zmianę (czyli dla wszystkich) przygotujcie drobny upominek w postaci japonek:) 
Zabawy weselne są bardzo ważnym elementem wesela. Jednak nie mówimy tutaj o oklepanych gorących krzesłach czy karecie. Pomyślcie nad oryginalnymi zabawami. Goście mogą wypisywać rady dla nowożeńców. Zamiast sprawdzać wiedzę nowożeńców na ich własny temat zobaczmy jak dobrze znają się rodzice nowożeńców. 

Bąbelki i maszyna do sztucznego dymu! To są rzeczy, które cieszą nie tylko dzieci. Tylko nie przesadzajmy z ilością, aby nikogo nie rozbolała głowa.
Barek ze słodyczami. Nie oszukujmy się każdy z nas jest gdzieś po części dzieckiem. Zamiast stawiać sterty ciast na stołach przygotujcie słodki barek ze słodyczami dla każdego. No dobrze owoce też możecie dodać:)
Jeśli nie chcecie barku, bo każdy wie, że jest to bardzo kosztowne pomyślcie o stworzeniu indywidualnych drinków. Albo jeden dla każdego, albo osobny dla panów i osobny dla pań. Możecie poczęstować swoich gości przed zabawą lub pod wieczór. Kto nie lubi zimnych ogni? Wykorzystajcie je w jakieś atrakcji, albo przy oczepinach albo przy pojawieniu się tortu. 

A jakie są Wasze pomysły na wesele, które każdy zapamięta? 

9 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post :). Osobiście jestem jeszcze przed ślubem, nie mam nawet narzeczonego, ale mam nadzieję, ze kiedyś to się zmieni. Podałaś bardzo fajne pomysły. Barek ze słodyczami i japonki... Świetne, nigdy bym na to nie wpadła. A dym i sztuczne ognie - wszyscy to lubią :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukaj idealnego mężczyzny a i ślub będzie udany:)

   Usuń
 2. japonki wygrały, ciasta ustawię na stołach gdyż zwyczajnie 80% zaproszonych gości to dziadkowie i babcie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z ciastem masz rację:) "Babcia" nie lubią chodzić między stołami w poszukiwaniu czegoś dobrego. Polskie wesele to mieć wszystko przed nosem:)

   Usuń
 3. Zamówiłam tekturowe dekoracje do zdjęć: wąsy, usta i tabliczki z napisami dla gości: typu niezły ze mnie GOŚĆ itd. I mamy pokaz ogniowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się szykują niezłe atrakcje dla Waszych gości:)

   Usuń
 4. U nas będzie stolik z nalewkami domowej roboty - nalewki już zrobione, teraz tylko pozostało wymyślić dla nich odpowiednie (weselne) nazwy ;) Jako, że mięcha wystarczająco dużo będzie na stole, stół wiejski się u nas nie pojawi, zastąpi go bar sałatkowy - każdy będzie mógł z wystawionych składników i sosów sam skomponować swoją sałatkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się ten pomysł podoba:):) Każdy na pewno z miłą chęcią spróbuje takich nalewek:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy pomysł z japonkami i barkiem słodyczy. Gratuluję 100 wpisu.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienia komentarza ♥♥ Na pewno odwdzięczę się tym samym w wolnej chwili ♥♥